Toolbox & Quick Links

GRADING LIST AS AT 17TH JANUARY, 2014

ELITE PANEL (BLEEP SARRA) Alphabetical

IMMELMAN QUINTON STRAND
v.d. Westhuizen Marius DURBANVILLE
NATIONAL (BLEEP SARRA) Alphabetical
FORTUIN Daniel STRAND
JADEZWENI Cwengile DURBANVILLE
PRETORIUS Francois DURBANVILLE
CONTENDERS (Bleep SARRA)
SWARTZ NATHAN FIRGROVE

DIVISION/DIVISIE 1 Bleep req. 11

TOP 5 MERIT ORDER
SALMANS JOEY PAROW    
DU TOIT STEFAN BELLVILLE
UYS DIVAN PANORAMA   
TAYLOR MARC PANORAMA   
PIENAAR JACQUES M/D/GAMA
ALPHABETICAL
BOTHMA Bennie BELLVILLE
DORFMAN JARED SEAPOINT
GREEN CRAIG TOKAI
GROENEWALD Francois STRAND
KEMP MATT ROSEBANK
MRULWA Sinethemba (trp) K/LITSHA
OOSTHUIZEN Jonathan STL/BOSCH
ROGERS PIERRE BR/FELL
SLATER ANDREW PLM/STEAD
TOLKEN RIAAN K/RIVIER
VAN ZYL MARC C/TOWN (SARRA)

DIV 1 RESERVE LEAGUE Alphabetical

ENGELBRECHT Christo BELLVILLE
KAPLAN JONATHAN HIGGOVALE
SOLOMONS IVAN BELLVILLE
VAN HEERDEN Christo PAROW    

DIVISION/DIVISIE 2 Bleep req. 9.5

BARRY NATHAN R/MEAD
BOSCH PETRI M/BURY
COLVILLE MORNAY BL/HEATH
ERASMUS NEELS BELLVILLE
HEYDENRYCH Hennie K/RIVIER
HLOYI CHUMANI (trp) K/LITSHA
MACWILI Ernest (trp) K/LITSHA
MARTIN RODVILLE B/VILLE   
MKUKU THEMBANI (trp) K/LITSHA
OMARDIEN BASHEER PAROW
PIENAAR WESSEL PAARL   
PRETORIUS Andrew C/TOWN
SMITH JACO G/WOOD
SWART WIHAN    D/VILLE
V.D. WESTHUYZEN Danie PAARL   
VAN WYK FRANCOIS S/BOSCH
VORSTER AMPIE STRAND

DIV 2 RESERVE LEAGUE Alphabetical

ANDREWS BERES S/FIELD
FORTUIN JEROME PAROW
KLAAS Christopher (trp) G/G/LETHU
ORRIE CASSIEM L/RIVIER
TITIES MARTIN R/MEAD
WENTZEL Oesman STRAND

DIVISION/DIVISIE 3 Bleep req. 9

AVONTUUR Vernon KR/F/TEIN   
BOSMAN NIEL S/BOSCH
BEUKES Le-Eustace KR/F/TEIN   
FRANCKE DYLLAN PAARL   
GELDENHUYS MARC D/VILLE
HAMER-NEL Billy (trp) GORD/BAY
HERSELMAN ZANDRE B/VILLE
LA MEYER ALROY ELS/RIV
LE ROUX PIETER S/BOSCH
MANUEL EFRAIM ELS/BURG
NOMDATYA LEWIS DELFT
RELIHAN AMANDA PAARL   
TAKACS EDUARDO T/VIEW
TAYLOR WILLEM P/KLOOF
VENTER FRANS W/BERG

DIV 3 RESERVE LEAGUE Alphabetical

BRITZ ALBERT STRAND
GEORGE EDWIN DELFT
JOHNSTON CULLUM N/LANDS
OLIVIER WOUTER S/WEST
THORNTON VIRGIL MACASS

DIVISION/DIVISIE 4 Bleep req. 8

ADAMS JANIZOL E/RIVIER
ADONIS TERENCE PAARL  
BARRISH JASON BR/FELL
BERNADO JACQUES PAARL  
BONGCO Lulamile (trp) G/G/LETHU
BOOYSEN CRAIG LANGEBAAN
DE WEE ETTIENNE trp K/RIVIER
KEARNS WAYNE M/PLEIN
VAN WYK Christopher B/VILLE

DIVISION/DIVISIE 5 Bleep req. 7

ADAMS JANNIE E/RIVIER    
DIRKSE HENNIE G/D/STEIN
HARTNICK VERNON BR/FELL
HERREWYN HENRI S/S/WEST
INGRAM EARL K/S/TON
JACOBS ELIAS B/VILLE
JOHNSON Burnett (trp) PAARL
KLUITS BERNARD C/TOWN
LEIBRANDT JEROME FR/HOEK
MAHLATSI SAM BELHAR
MEIRING JASON  T/VIEW
MQOMBOTI KHWEZI R/BOSCH
PLAATJIES JETHRO (trp) B/VILLE   
VISAGIE JAN PHILIPPI
VISSER JOHANDRE BR/FELL
ZEEMAN RYNO PLM/STEAD

DIVISION/DIVISIE 6 Bleep req. 6.5

ADONIS NOEL E/RIVIER
APPOLES ZAAHID MAITLAND
BASSIER Riedewaan WETTON
BROODRYK CARL (ac) S/BOSCH   
CAMPHER PETRUS ATHLONE
CARSTENS HANDRE B/VILLE   
EIMAN GERRIT STR/F/TEIN   
HAGEN HENK BELLVILLE
HAMMERS Randle (trp) PAARL
HENDRIKS ANSLEY MAN/BERG
JACOBS KEITH KEN/S/TON
KELLERMAN STEPHAN BR/FELL
KOEBERGH Andre BOTHASIG
LINDOOR PIETER (trp) B/VILLE   
MIGGELS CORNELIUS STR/F/TEIN   
MYBURGH TRAVIS S/BOSCH   
PETERSEN WILFRED B/FELL
RITTAS OCCY (trp) TOKAI
UYS TREVOR (ac) D/VILLE

DIVISION/DIVISIE 7 Bleep req. 6

ATHERTON NUGENT C/TOWN
BRONKHORST ALLEN WYNBERG
CARELSE DIWAAN STRAND
CILLIE ANNA-MARIE   RUSTDAL
DANIELS MOGAMAT (trp) MANENBERG
DE LANGE Rynhardt M/B/STRD
DIEDERICKS Marshall (trp) PLUMSTEAD
EDWARDS SANDRA (trp) BELLVILLE
FIELIES Jonathan (trp) STR/F/TEIN
GROENEMEYER B. (trp) BL/HEATH
JACOBS ASHILEY PAARL   
JOHNSON SAMUEL (trp) STRAND
KNOETZE Heagen (trp) K/RIVIER   
KOORTS REINHARD BRACKENFELL
KRIEGLER MAURITZ D/VILLE
LATEGAN DONOVAN K/RIVIER   
MARAIS JOHANN GOODWOOD
MATCHETT GORDEN FISHHOEK
MUNRO PHILLIPPE WEL/TON
ROOI MARSHALL (trp) PAARL   
VAN STADEN Dewald S/BOSCH
VISSER CHARLES R/BOSCH
WILSON CONNIE PLUMSTEAD
WYNGAARDT Nathaniel SIMONSTOWN

BEGINNERS Bleep req. 6

BAILIE RIAAN ??
BLAAUW DENOVAN STR/F/TEIN
DENNIS CLEMENT PAROW
ESTERHUIZEN ALLAN GOODWOOD
FRITZ Romano (trp) B/LAVIS
GABRIELS TAARIQ ATHLONE
HAYMAN CHRIS PAARL
HENDRIKSZ DENVIN R/WACHT
JANTJIES FRANK E/RIVIER    
JEWELL LESLIE G/WOOD
JOKO Nkosinath (trp) PHILIPPI
JOUBERT FRANS BELLVILLE
KAY ADRIAN OB/S/TARY
KNOZER SERGIO RAVENSMEAD
KNOZER GERSHWIN RAVENSMEAD
LATEGAN ANDRE BERGVLIET
LITAGO RALPH KR/F/TEIN
MARITZ ANDRIES (trp) PAARL
MARQUES DIDI (Inj.) BELLVILLE
MENIERS WASEEM K/RIVIER
MEYER DIETER PAROW
MINNIE HARRY BR/FELL
PAULSE Timothy (trp) BR/FELL
PORTELLAS Brendan MEADOWRIDGE
RAILOUN ZAHIR LANSDOWNE
SHARP JURI BELLVILLE
SMITH DION CLAREMONT
SPEELMAN RUSSEL CAPE TOWN
THIART MARCHANT BR/FELL
VAN WYK James PAROW
VENNEAL ROY SIMONDIUM
WHATLEY C. (trp) BELLVILLE
WILLEMSE BRIAN KR/F/TEIN

UNCLASSIFIED Bleep req. 7

ADAMS ROMEO CAPE TOWN
ANNANDALE WIMPIE D/VILLE
BEKKER PIETER K/WORTH   
CAMPBELL CRAIG PLUMSTEAD
JACOBS TYRONE KR/F/TEIN   
MALGAS Phikisile (trp) KHAYELITSHA
THEART MARIUS BRACKENFELL
THOMPSON Jonathan S/TOWN
VAN WYK GUSTAV H/MANUS   
WOLMARANS PERCY STRAND  
ZEELIE STEPHAN STL/BOSCH