Toolbox & Quick Links

Welcome to 2014 - Stay safe & enjoy the season.

 

Date Time Venue LG TM Home Visitor Referee Game
datetimevenueleagueteamhomevisitorrefereegame
19-Sep14:45Khayelitsha StadiumWomen1UNITED BROTHERS WOMENUWC WOMENJacobs Keith2
20-Sep13:35Brookside BSuper C Top 6 Semi FinalU/20MANENBERG RANGERS ASTRAND Ade Wet Jean3
20-Sep14:45Brookside BSuper C Top 6 Semi FinalU/20STRAND UNITED AVIOLETS ABarrish Jason4
20-Sep16:00Brookside BSuper B Top 6 Semi FinalU/20BRACKENFELL APNIEL VILLAGERS AOlivier Wouter5
20-Sep13:30Brookside ASuper C Top 8 Final 1STELL/CORSILVERLEAFSwartz Nathan6
20-Sep15:00Brookside ASuper B Top 8 Final 1HAMLETSMACASSARDorfman Jared7
20-Sep16:30Brookside ASuper A Top 8 Final 1TYGERBERGKUILSRIVIERBothma Bennie8
20-Sep13:30Brookside ASuper C Top 8 Final 1ASSISTANT REFEREEKlaas Christopher 9
20-Sep13:30Brookside ASuper C Top 8 Final 1ASSISTANT REFEREEBongco Lulamile 10
20-Sep13:30City Park CSuper B Top 6 Semi FinalU/20VILLAGER AGOODWOOD ALe Roux Pieter11
20-Sep15:00City Park CSuper B Top 6 Semi Final1RAITHBY UNIVERSALSLANGAOosthuizen Jonathan12
20-Sep13:30City Park BSuper C Top 6 Semi Final1FRANSCHHOEK UNITEDSTRAND UNITEDRogers Pierre13
20-Sep15:00City Park BSuper C Top 6 Semi Final1SIR LOWRIANSMILNERTONTolken Riaan14
20-Sep16:30City Park BSuper B Top 6 Semi Final1VILLAGERBRACKENFELLPienaar Jacques15
20-Sep13:30City Park BSuper C Top 6 Semi Final1ASSISTANT REFEREEMacwili Ernest 16
20-Sep13:30City Park BSuper C Top 6 Semi Final1ASSISTANT REFEREENomdatya Lewis17
20-Sep14:45City Park ASuper A Top 6 Semi Final1DURBANVILLE-BELLVILLEFALSE BAYSalmans Joey18
20-Sep16:15City Park ASuper A Top 6 Semi Final1HAMILTONSBELHARKemp Matt19
20-Sep14:45City Park ASuper B Top 6 Semi Final1ASSISTANT REFEREEMrulwa Sinethemba20
20-Sep14:45City Park ASuper B Top 6 Semi Final1ASSISTANT REFEREEMkuku Thembani 21
20-Sep13:05Noll AvenuePromotion League3CALEDONIAN ROSESLAGUNYAKamana Luthabo22
20-Sep14:15Noll AvenuePromotion League2CALEDONIAN ROSESLAGUNYAMiggels Cornelius23
20-Sep15:30Noll AvenuePromotion League1CALEDONIAN ROSESLAGUNYATaylor Willem24
20-Sep13:05Langa Stadium APromotion League3YOUNG IDEASBLUE STARS UNITEDJoko Nkosinath 25
20-Sep14:15Langa Stadium APromotion League2YOUNG IDEASBLUE STARS UNITEDHagen Henk26
20-Sep15:30Langa Stadium APromotion League1YOUNG IDEASBLUE STARS UNITEDJohnston Cullum27
20-Sep13:05Noordhoek APromotion League3MASIPHUMELELEYOUNG WESLEYSWyngaardt Nathaniel28
20-Sep14:15Noordhoek APromotion League2MASIPHUMELELEYOUNG WESLEYSBooysen Craig29
20-Sep15:30Noordhoek APromotion League1MASIPHUMELELEYOUNG WESLEYSSolomons Ivan30
20-Sep13:05Terry TerblancheCity League3POLICEPERSEVERANCEMoses Morne31
20-Sep14:15Terry TerblancheCity League2POLICEPERSEVERANCECampbell Craig32
20-Sep15:30Terry TerblancheCity League1POLICEPERSEVERANCEAvontuur Vernon33
20-Sep13:05OranjezichtCity League3TECHNIKON-TUINEWATSONIABenn JJ34
20-Sep14:15OranjezichtCity League2TECHNIKON-TUINEWATSONIAAdams Janizol35
20-Sep15:30OranjezichtCity League1TECHNIKON-TUINEWATSONIABeukes Le-Eustace36
20-Sep13:05TBCCity League3TEMPERANCE/CITIESHAMEDIEHSSmith Dion37
20-Sep14:15TBCCity League2TEMPERANCE/CITIESHAMEDIEHSAdonis Noel38
20-Sep15:30TBCCity League1TEMPERANCE/CITIESHAMEDIEHSMartin Rodville39
20-Sep13:05Langa Stadium BCity League3PROGRESSBUSY BEESMatsheku Sinethemba40
20-Sep14:15Langa Stadium BCity League2PROGRESSBUSY BEESMeiring Jason41
20-Sep15:30Langa Stadium BCity League1PROGRESSBUSY BEESGeldenhuys Marc42
20-Sep13:05Delft Sports GroundNorthern League3DELFTSTRAND PIONEERSAdams Gavin43
20-Sep14:15Delft Sports GroundNorthern League2DELFTSTRAND PIONEERSReitz Tobi-Jacques44
20-Sep15:30Delft Sports GroundNorthern League1DELFTSTRAND PIONEERSAndrews Beres45
20-Sep13:05Rocklands Sports ComplexSouthern League3ROCKLANDSPENINSULAGabriels Taariq46
20-Sep14:15Rocklands Sports ComplexSouthern League2ROCKLANDSPENINSULABassier Riedewaan47
20-Sep15:30Rocklands Sports ComplexSouthern League1ROCKLANDSPENINSULATities Martin48
20-Sep13:05Ny 49, GugulethuSouthern League3YOUNG BROTHERSTHISTLESDaniels Mogamat 49
20-Sep14:15Ny 49, GugulethuSouthern League2YOUNG BROTHERSTHISTLESDiedericks Marshall 50
20-Sep15:30Ny 49, GugulethuSouthern League1YOUNG BROTHERSTHISTLESHerselman Zandre51
20-Sep13:05Rooikrans, 9th Avenue - Grassy Park Southern League3TITANSRETREATGrey Luvuyo52
20-Sep14:15Rooikrans, 9th Avenue - Grassy Park Southern League2TITANSRETREATAtherton Nugent53
20-Sep15:30Rooikrans, 9th Avenue - Grassy Park Southern League1TITANSRETREATGeorge Edwin54
20-Sep13:30Faure Street Paarl League1VIOLETS (PAARL)SIMONDIUMvan der Westhuyzen Danie55
20-Sep15:00Faure Street Paarl League1YOUNG STANDARDSRIVERSTONESWentzel Oesman56
20-Sep13:30Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEPietersen Thyron57
20-Sep13:30Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREERooi Marshall 58
20-Sep16:30Faure Street Paarl League1VINEYARDSRANGERSOrrie Cassiem59
20-Sep18:00Faure Street Paarl League1LOWER PAARLALLANDALEOmardien Basheer60
20-Sep16:30Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEJacobs Ashiley61
20-Sep16:30Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEAbrahams Jason62
20-Sep14:15BramptonFarm League2BRAMPTONFAUREClub63
20-Sep15:30BramptonFarm League1BRAMPTONFAUREPetersen Wilfred64
20-Sep14:15Cape Science SchoolFarm League2CONSTANTIALAMOTTEClub65
20-Sep15:30Cape Science SchoolFarm League1CONSTANTIALAMOTTEKearns Wayne66
20-Sep14:15Khayamandi Sports FieldFarm League2KHAYAMANDIEXCELSIOR1Club67
20-Sep15:30Khayamandi Sports FieldFarm League1KHAYAMANDIEXCELSIOR1Manuel Efraim68
20-Sep14:15LanquedocFarm League2LANQUEDOCPUMASClub69
20-Sep15:30LanquedocFarm League1LANQUEDOCPUMASDirkse Hennie70
20-Sep14:15PhizantekraalFarm League2PHIZANTEKRAALLLWANDLEClub71
20-Sep15:30PhizantekraalFarm League1PHIZANTEKRAALLLWANDLETBC72
20-Sep14:45PnielWomen1PNIEL WOMENBUSY BEES WOMENMunro Phillippe73
21-Sep15:30Khayelitsha Stadium Sunday1KHAYA ROSEUNITED BROTHERSNomdatya Lewis74
21-Sep15:30Khayelitsha Stadium Sunday1CAPE STARSDOLPHINSMacwili Ernest 75
21-Sep14:00Khayelitsha Stadium Sunday1TYHUME STARSCAPE RHINOSMkuku Thembani 76
21-Sep14:00Khayelitsha Stadium Sunday1STAR OF CAPEYOUNG ATTACKERSBongco Lulamile 77
24-Sep14:30City Park ASuper B Play offs1KRAAIFONTEINVIOLETSFortuin Daniel78
24-Sep16:00City Park ASuper A Play offs1KUILSRIVIERST GEORGESPretorius Francois79
24-Sep14:30City Park ASuper A Play offs1ASSISTANT REFEREEOrrie Cassiem80
24-Sep14:30City Park ASuper A Play offs1ASSISTANT REFEREEDe Wee Ettienne81
24-Sep15:00City Park CSimonsberg Region Final1Simonsberg Board TeamSunday League Board TeamNomdatya Lewis82
24-Sep13:35Langa Stadium APromotion League3YOUNG IDEASCALEDONIAN ROSESKnozer Gershwin83
24-Sep14:45Langa Stadium APromotion League2YOUNG IDEASCALEDONIAN ROSESBongco Lulamile 84
24-Sep16:00Langa Stadium APromotion League1YOUNG IDEASCALEDONIAN ROSESRogers Pierre85
24-Sep13:35NoordhoekPromotion League3MASIPHUMELELEYOUNG STARSFielies Jonathan 86
24-Sep14:45NoordhoekPromotion League2MASIPHUMELELEYOUNG STARSMiggels Cornelius87
24-Sep16:00NoordhoekPromotion League1MASIPHUMELELEYOUNG STARSDorfman Jared88
24-Sep13:35Vygieskraal ACity League3HAMEDIEHSBUSY BEESVenter Niel89
24-Sep14:45Vygieskraal ACity League2HAMEDIEHSBUSY BEESPlaatjies Jethro 90
24-Sep16:00Vygieskraal ACity League1HAMEDIEHSBUSY BEESVorster Ampie91
24-Sep14:45Blue Stars (Rural)Farm League2BLUE STARS (RURAL)CONSTANTIAClub92
24-Sep16:00Blue Stars (Rural)Farm League1BLUE STARS (RURAL)CONSTANTIALeibrandt Jerome93
26-Sep19:00Cloetesville Sports GroundsFarm League2EXCELSIOR1LLWANDLEClub94
26-Sep20:00Cloetesville Sports GroundsFarm League1EXCELSIOR1LLWANDLEManuel Efraim95
24-Sep14:45Macassar Sports FieldFarm League2FAUREPHIZANTEKRAALClub96
24-Sep16:00Macassar Sports FieldFarm League1FAUREPHIZANTEKRAALKearns Wayne97
24-Sep14:45La Motte Sports FieldFarm League2LAMOTTEKHAYAMANDIClub98
24-Sep16:00La Motte Sports FieldFarm League1LAMOTTEKHAYAMANDIKellerman Stephan99
24-Sep14:45Wesbank Sports GroundsFarm League2PUMASBRAMPTONClub100
24-Sep16:00Wesbank Sports GroundsFarm League1PUMASBRAMPTONPlaatjies Jethro 101
26-Sep18:35Brookside Sports Ground ASuper A Top 6 Semi FinalU/20DURBANVILLE-BELLVILLE AHighest Ranked Team Winner (A or B)Vorster Ampie102
26-Sep19:30Brookside Sports Ground ASuper A Top 6 Semi FinalU/20HAMILTONS ALowest Ranked Team Winner (A or B)Bosman Niel103
26-Sep19:45Brookside Sports Ground BSuper C Top 6 FinalU/20Winner CWinner DSwart Wihan 104
26-Sep21:00Brookside Sports Ground BSuper B Top 6 FinalU/20Winner CWinner DHeydenrych Hennie105
26-Sep19:00Faure Street Paarl League1TBCTBCTBC106
26-Sep21:00Faure Street Paarl League1TBCTBCTBC107
26-Sep19:00Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEDirkse Hennie108
26-Sep19:00Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEJacobs Ashiley109
28-Sep15:30Khayelitsha Stadium Sunday1YOUNG ATTACKERSCAPE RHINOSBongco Lulamile 110
28-Sep14:00Khayelitsha Stadium Sunday1TYHUME STARSHOME BOYSJoko Nkosinath 111
28-Sep15:30Khayelitsha Stadium Sunday1STAR OF CAPEKHAYA ROSENomdatya Lewis112
28-Sep14:00Khayelitsha Stadium Sunday1DOLPHINSUNITED BROTHERSKamana Luthabo113
03-Oct19:00Faure Street Paarl League1FinalsFinalsOosthuizen Jonathan114
03-Oct19:00Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREEPietersen Thyron115
03-Oct19:00Faure Street Paarl League1ASSISTANT REFEREERooi Marshall 116
04-Oct11:30Newlands ASuper A Top 6 FinalU/20Winner CWinner DTBC117
04-Oct11:30Newlands ASuper A Top 6 FinalU/20ASSISTANT REFEREETBC118
04-Oct11:30Newlands ASuper A Top 6 FinalU/20ASSISTANT REFEREETBC119
04-Oct12:45Newlands ASuper C Top 6 Final1Winner CWinner DTBC120
04-Oct12:45Newlands ASuper C Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC121
04-Oct12:45Newlands ASuper C Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC122
04-Oct14:10Newlands ASuper B Top 6 Final1Winner CWinner DTBC123
04-Oct14:10Newlands ASuper B Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC124
04-Oct14:10Newlands ASuper B Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC125
04-Oct15:35Newlands ASuper A Top 6 Final1Winner CWinner DTBC126
04-Oct15:35Newlands ASuper A Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC127
04-Oct15:35Newlands ASuper A Top 6 Final1ASSISTANT REFEREETBC128
04-Oct14:45Cloetesville Sports GroundsFarm League2EXCELSIOR1PUMASClub129
04-Oct16:00Cloetesville Sports GroundsFarm League1EXCELSIOR1PUMASGeorge Edwin130
04-Oct14:45LanquedocFarm League2LANQUEDOCCONSTANTIAClub131
04-Oct16:00LanquedocFarm League1LANQUEDOCCONSTANTIATities Martin132
05-Oct15:30Khayelitsha Stadium Sunday1UNITED BROTHERSSTAR OF CAPEMacwili Ernest 133
05-Oct14:00Khayelitsha Stadium Sunday1HOME BOYSKHAYA ROSEMrulwa Sinethemba134
05-Oct14:00Khayelitsha Stadium Sunday1YOUNG ATTACKERSDOLPHINSNomdatya Lewis135
05-Oct15:30Khayelitsha Stadium Sunday1CAPE RHINOSCAPE STARSTBC136